W sieci można znaleźć tajemniczy plik, zawierający projekty rozporządzeń MNiSW. Wszystkie pliki w rozporządzeniu mają datę 22 lutego 2018. Konia z rzędem temu, kto znajdzie ślad projektu rozporzędzenia w sprawie ewaluacji jakości naukowej gdzieś na tak zwanych serwerach rządowych. Ale pisze o tym niejedna firma szkoleniowa. Coś jest więc na rzeczy. Projekt interesującego nas rozporządzenia jest zamieszczony od strony 80. Warto zapoznać się z tym, co na długie lata będzie określać, jak będzie wyglądać i jak będzie „ewaluowana jakość działalności naukowej”.
Być może powinienem skasować to, co napisałem powyżej. Pozostawiam ten tekst nie tylko ze względów historycznych. Pokazuje on, jak zawodna jest „wiedza” Wujka Google. Od kiedy „posiadłem wiedzę” dotyczącą projektu rozporządzenia rozpocząłem poszukiwania materiału źródłowego. Na portalu geoforum.pl było „coś”, co nie było nijak sygnowane przez MNiSW. Miła, niedzielna godzina na tarasie z nowym prywatnym komputerem, którego będę usiłował używac do celów służbowych, zakończyła się sukcesem, po którym jestem poważnie „wstrząśnięty i zmieszany”. Otóż rzeczony dokument od 5 kwietnia znajduje się na stronach Sejmu RP. Druk 2446 jest w pełni jawny! Każdy może go pobrać! Czytanka zaczyna się od strony 386.
A jak dotarłem do tego linku? Polityka informacyjna to jeden ze sposobów sprawowania władzy i tego faktu z oczywistych przyczyn nie będę nijak komentował. Informację nalazłęm na stronie Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Zielonkogórskiego. Brawo dla władz tego wydziału za otwartą politykę informacyjną!